تعرفه عوارض و بهای خدمات سال 94 شهرداری بندرکیاشهر تصویب شد

دفترچه تعرفه عوارض و بهای خدمات سال 1394 شهرداری بندرکیاشهر که پس از تدوین جهت بررسی و کارشناسی و تصویب به شورای اسلامی این شهر ارسال شده بود ، پس از سیر تشریفات قانونی به تصویب شورای شهر بندرکیاشهر رسید.

 

  شهردار بندرکیاشهر در ادامه  با اشاره به اهمیت تدوین و تصویب به موقع تعرفه عوارض و خدمات شهری در روند توسعه و ارائه خدمات مطلوب تر به شهروندان اظهار داشت: با توجه به اینکه شهرداری ها از دهه هفتاد شمسی با تصویب دولت خودگردان شده اند و دولت ازاین تاریخ به بعد حمایت مالی خود را در قالب بودجه از شهرداری ها قطع کرد. بر همین اساس شهرداری ها موظف شدند تا با برنامه ریزی بتوانند درآمدزایی نموده و به ارایه خدمات بپردازند.

خودشاد افزود: شهرداری بندرکیاشهر نیز طبعا از این قاعده مستثنی  نبوده  و در دو دهه گذشته همین روال را پیموده است. 

وی ادامه داد:  به طورکلی درآمد شهرداری ها از دو طریق جذب درآمدهای پایدار و ناپایدارتامین می شود. و همانطور که از نام آن ها مشخص است درآمد نوع دوم ثبات ندارد و وابسته به وضعیت مسکن وشرایط اقتصادی کشور است و شهرداری نمی تواند بودجه ثابتی را براساس آن ها پیش بینی کند. به هر میزان که رونق اقتصادی وجود داشته باشد و شهر در یک فرآیند توسعه ای گام بردارد، به همان میزان نیز درآمد شهرداری افزایش خواهد یافت . به عبارتی شهرداری باید به دنبال منابع پایداردرآمدی از مسیر اخذ عوارض های واقعی باشد.

 

وی در ادامه خاطر نشان ساخت : در سال های اخیر به جهت فقدان منابع مالی مناسب و ضرورت خدمات رسانی ، بخش عمده درآمد شهرداری از طریق منابع ناپایداردرآمدی بوده است درحالی که اگر مدیریت شهری بخواهد در چارچوب اصول توسعه پایدار حرکت کند ، باید متکی به درآمد های پایدار باشد که از جمله مهمترین آن انواع عوارض سالیانه است . 

 شهردار بندرکیاشهر در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد:  بر این اساس در این مجموعه ( تعرفه عوارض و خدمات سال 94) به موازات اختیارات قانونی ، و در چارچوب برنامه  5 ساله  توسعه کشور نسبت به وضع عوارض محلی اقدام نموده تا در نهایت به سمت جذب درآمدهای پایدار حرکت کنیم  و انتظار داریم تا شهروندان فهیم بندرکیاشهر نیز در این مسیر ما را یاری دهند و با پرداخت به موقع عوارض محلی و سالیانه خود در جهت هر چه شکوفایی و توسعه شهر بندرکیاشهر همراه مدیریت شهری باشند. تا  بتوانیم ساختار عمران شهری را متحول و به شرایط و امکانات لازم جهت ارائه خدمات در خور شان شهروندان کیاشهر دسترسی یابیم . 

وی در سپس از زحمات و تلاش های همه کارشناسان وپرسنل شهرداری به خصوص پرسنل واحد درآمد  در جهت تدوین و همچنین از زحمات و پیگیری های اعضای محترم شورای شهر بندرکیاشهر جهت  تصویب تعرفه عوارض و بهای خدمات در سال 94 تقدیر و تشکر نمود. 

شهردار بندرکیاشهر در پایان  با اشاره به نص صریح قانون اظهار داشت: همانطور که در قانون صراحتاً آمده است شهرداری ها موظفند دفترچه تعرفه عوارض و خدمات خود را اعلان عمومی نمایند بر این اساس این شهرداری نیز طبق روال هر ساله از طریق ابزار و رسانه های عمومی مختلف اقدام به انتشار این دفترچه  ( تعرفه عوارض و خدمات ) می نماید . شهروندان عزیز می توانند جهت دریافت کامل دفترچه به سایت شهرداری بندرکیا شهر      www.bandarkiashahr.ir   و یا به واحد درآمد این شهرداری مراجعه نمایند.